Engelsiz Web Sitesi - Uğur Medya

Engelsiz Web Sitesi

Uğur Şirketler Grubu Web Sitesi ile Engelleri Kaldırıyor

Uğur Şirketler Grubu; kurumsal web sitelerini engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, yaşamda karşılarına çıkan sorunları ortadan kaldırmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak için engelsiz standartlara yükselterek engelli vatandaşların da rahat kullanabileceği bir site haline getirdi.

Bilişim alanındaki uygulamalarına bir yenisi daha ekleyen Uğur Soğutma, engelleri sebebiyle günlük yaşamlarında pek çok olanaktan ve hizmetten yararlanamayan vatandaşlar için, oturdukları yerden bir bilgisayar aracılığıyla iletişim hizmetlerinden faydalanıp, bilgi kaynaklarına erişiyor ve iletişim kuruyor. Bilgisayar kullanımı ve pek çok hizmet olanağına ulaşmalarını mümkün kılan bu tür web sayfaları, ziyaretçilerin yaşam kalitesinin yükseltilmesinde büyük rol oyuyor. Uğur Şirketler Grubu web sayfalarında bunu göz önünde bulundurarak engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor, Uğur Soğutma web sitelerinde, ürünleri hakkında detaylı bilgi alıp dilerse istediği modelleri karşılaştırabiliyor.

Engelli vatandaşların erişebileceği ve kolaylıkla kullanabileceği, aynı zamanda mobil uyumlu engelli dostu web sitesinde kullanıcılar, sitede yer alan içerikleri edinecekleri bir ekran okuyucu yazılımıyla dinleyebilirken, tek bir tuşa (TAB tuşuna) basarak içerikler arasında geçiş sağlıyor. Böylece kullanıcılar hızlı bir şekilde site içinde rahatça gezinebiliyor.